میکرونیلدینگ، درمان القایی کلاژن سازی است یعنی همان ماده ای که با کمبودش در پوست دچار مشکلات زیبایی و چین و چروک می شویم؛  بسیاری از مشکلات پوستی را می توان با میکرونیدلینگ درمان کرد.

 

 

میکرونیدلینگ

 

در روش میکرونیدلینگ با تحریک کلاژن سازی، ساختار و کارکرد پوست آسیب دیده و تغییر یافته ترمیم می شود. میکرونیلدینگ عمدتاً بر روی صورت استفاده می شود و کاملا بدون درد و زخم است. در این بخش از نمناک با فواید میکرونیدلینگ و هر آنچه باید درباره آن بدانید آشنا خواهید شد.

میکرونیدلینگ چیست؟ چه فواید و تاثیراتی روی پوست دارد؟

میکرونیلدینگ یک روش کم تهاجمی است که برای درمان مشکلات پوستی از طریق تولید کلاژن سازی استفاده می شود؛ هم چنین به عنوان درمان القای کلاژن سازی شناخته می شود، این درمان ممکن است به افرادی که به دنبال کاهش ظاهر آثار آکنه و علائم کشش هستند، کمک کند.

اگر سلامتی خوبی داشته باشید و مشکلات پوستی ویژه ای داشته باشید که به درمان های خانگی و یا انواع دیگر روش های متخصصین پوست مثل پوست لایه برداری پاسخ نداده باشید، ممکن است یک داوطلب ایده آل برای این روش باشید.

نحوه انجام میکرونیدلینگ چگونه است؟

میکرونیلدینگ به پوست برای تولید کلاژن بیشتر کمک می کند. پزشک از یک بی حسی موضعی برای کاهش درد استفاده خواهد کرد این کار حدود یک ساعت قبل از کار انجام می شود. فرآیند واقعی میکرونیلدینگ تقریباً 30 دقیقه طول می کشد.

در طی این روند، پزشک شما با یک ابزار خودکار مانند زیر پوست خراش هایی را ایجاد می کند و آنها آنقدر کوچک هستند که احتمالا بعد از این روند متوجه نخواهید شد.

پزشک ابزار را به طور مساوی روی پوست شما حرکت خواهد داد، تا پوست جدید نیز به طور مساوی حرکت کند. پزشک ممکن است سرمی را روی پوست بزند و یا درمان را آرام کند. به طور کلی، شما می توانید انتظار داشته باشید که حداقل دو ساعت در مطب حضور داشته باشید.

مزایای میکرونیدلینگ

  1. با تحریک روند تولید کلاژن به جوانسازی پوست کمک می کند.
  2. در درمان آسیب های جزئی مربوط به آکنه، زخم ها و پیری موثر در نظر گرفته می شود.
  3. منجر به پوست روشن تر و محکم تر می شود.
  4. قابل استفاده برای نقاط حساس پوستی مثل بینی، گردن، دور چشم و … است که نتایج ایده آل پس از چندین جلسه به دست می آیند.
  5. میکرونیلدینگ بسیار موثرتر از غلتک های خانگی هستند.
  6. هزینه های این شیوه درمان جهت جوانسازی پوست صورت به نسبت دیگر روش ها پایین تر است.
  7. از این شیوه میتوان برای هر پوستی با هر رنگی استفاده کرد.
  8. از این شیوه میتوان برای رفع تیرگی و لکه های پوست، برای رفع خط خنده، برای افزایش قوام پوست و استحکام آن استفاده کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *